title: "Power Tools D300SEG-CS 300 mm Diamond Blade For Disc Cutters - Segmented Edge For Cutting Masonry, Such as Brick, Reinforced Concrete and Stone, Black"
price: "€ 178.61"
---
# Power Tools D300SEG-CS 300 mm Diamond Blade For Disc Cutters - Segmented Edge For Cutting Masonry, Such as Brick, Reinforced Concrete and Stone, Black
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Power Tools D300SEG-CS 300 mm Diamond Blade For Disc Cutters - Segmented Edge For Cutting Masonry, Such as Brick, Reinforced Concrete and Stone, Black
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- Customers looking for quality international products
## Description
Evolution Power Tools D300SEG-CS 300 mm Diamond Blade For Disc Cutters - Segmented Edge For Cutting Masonry, Such as Brick, Reinforced Concrete and Stone, Black
## Images
## Frequently Bought Together
- Evolution 300 mm Diamond Blade With Segmented Edge Which Cuts Concrete, Stone and Brick, 22.2 mm Bore
- Evolution Power Tools R185TCT-20CS (Rage) Multi-Material TCT Blade Cuts Wood, Metal and Plastic, 185 mm
- Evolution Power Tools ST1400 Circular Saw Guide Rail/Track Fits Makita, Bosch, Festool, (Clamps and Carry Bag Included), 2-Piece Track (700mm x 2) 1400 mm