🖼️ Elevate your living space—where TV meets timeless art
| ASIN | B096BLBQF3 |
| Back Material Type | Hard Fiber Board |
| Best Sellers Rank | #247,586 in Home ( See Top 100 in Home ) #3,481 in Wall & Tabletop Picture Frames |
| Brand Name | Samsung |
| Color | White |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (123) |
| Finish Type | Polished |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Type | Single Picture Frame |
| Included Components | Interchangeable frames (Multiple colors and styles) |
| Item Dimensions L x W | 5.58L x 0.97W Meters |
| Item Shape | Rectangular |
| Item Weight | 100 Grams |
| Manufacturer | Samsung |
| Model Number | VG-SCFA43WTBXC |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Number of Items | 1 |
| Orientation | Horizontal |
| Other Special Features of the Product | Interchangeable frames |
| Part Number | VG-SCFA43WTBXC |
| Product Style | Modern |
| Recommended Uses For Product | TV Frame, Decoration for Large TV Screens |
| Size | 43" |