| ASIN | B0104SY71K |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Audio Output Mode | Stereo, Surround |
| Best Sellers Rank | 7,125 in Electronics & Photo ( See Top 100 in Electronics & Photo ) 8 in Satellite Receivers |
| Box Contents | Remote Control, PSU, HDMI, User Manual. 2 x AAA batteries. |
| Brand Name | HUMAX |
| Colour | Black |
| Compatible Devices | Television |
| Country of Origin | United Kingdom |
| Customer Reviews | 4.2 4.2 out of 5 stars (1,909) |
| Item Dimensions D x W x H | 20D x 28W x 4.8H centimetres |