| ASIN | B00P12BJNO |
| Batteries | 2 AA batteries required. (included) |
| Batteries Required? | Yes |
| Batteries included? | Yes |
| Battery Cell Type | NiMH |
| Best Sellers Rank | 22,895 in DIY & Tools ( See Top 100 in DIY & Tools ) 158 in Central Heating System Accessories |