The G-Shock Casio GA-B2100CY-1A Caution Yellow Series is a shock-resistant, solar-powered analog-digital watch featuring 20 bar water resistance and Bluetooth smartphone connectivity. Its bold black and yellow design combines rugged durability with modern tech, making it perfect for professionals who demand reliability and style in every setting.
| ASIN | B0CLYVWTYH |
| Additional Features | Alarm, Light Up, Shock Resistant, Timer, Water Resistant |
| Age Range Description | Adult |
| Band Color | Black |
| Band Material Type | Resin |
| Band Width | 2 Inches |
| Bands | 1 |
| Best Sellers Rank | #594,467 in Clothing, Shoes & Jewelry ( See Top 100 in Clothing, Shoes & Jewelry ) #2,627 in Men's Wrist Watches |